Spedycja kolejowa

Obecnie każda renomowana firma stara się obniżyć szkodliwy wpływ na środowisko związane z jej działalnością. Niezwykle istotnym zagadnieniem w obliczu współczesnych zagrożeń ze strony transportu, jest zapobieganie ich występowaniu, a gdy nie jest to możliwe - ograniczenie ich presji na środowisko oraz skali i zasięgu negatywnych skutków. Transport kolejowy generuje mniejsze zanieczyszczenia środowiska w stosunku do innych środków transportu. Seifert Polska wychodzi naprzeciw Państwa potrzebom i oferuje rozwiązania w zakresie transportu intermodalnego.

Transport intermodalny, zwany również często kombinowanym, to taki rodzaj przewozu zleconych ładunków, który wykorzystuje różne sposoby jego przewozu: drogowy, lotniczy, kolejowy czy morski. Co ważne, w tego typu transporcie istotne jest, by na całej trasie przewozu wykorzystywana tylko jedna jednostka ładunkowa, np. paleta, kontener czy nadwozie wymienne. Transport intermodalny niweluje zatem konieczność przeładunku w przypadku konieczności zmiany rodzaju transportu.

Transport intermodalny obejmuje swoim zasięgiem zarówno przewozy krajowe, międzynarodowe, kontynentalne, jak i międzykontynentalne. Położenie geograficzne Polski, a także jej coraz bogatsza infrastruktura – w tym obecność wielu rodzajów połączeń i węzłów drogowych, lotniczych czy kolejowych – pozwala na wykorzystywanie wszystkich dostępnych gałęzi transportu.

Skorzystanie z usługi transportu intermodalnego w Seifert Polska niesie za sobą szereg korzyści:

 

 • zminimalizowanie kosztów transportu,
 • podniesienie jakości usługi,
 • zmniejszenie czasu realizacji dostawy do miejsca docelowego,
 • zmniejszenie ryzyka uszkodzenia towaru,
 • możliwość przewiezienia większej partii ładunku w ramach jednego przewozu.

Nasi eksperci dbają o to, aby tak dobierać rodzaj i termin transportu, by możliwie najefektywniej wykorzystać dostępne zasoby, np. poprzez zaplanowanie przewozu towaru na kluczowym odcinku z wykorzystaniem tańszego transportu kolejowego i jednoczesne zminimalizowanie droższych rozwiązań transportowych, np.  skorzystanie z transportu drogowego wyłącznie na krótkim odcinku drogi.

Nasze rozwiązania intermodalne obejmują system drogowy, szynowy oraz morski.

Główny zakres naszych usług to:

 • organizacja przewozu krajowego i międzynarodowego - kierunek zachodni, wschodni oraz południowy,
 • organizacja przewozu intermodalnego: szynowo-drogowego, szynowo-morskiego,
 • czynności formalno-prawne,
 • pomoc merytoryczna oraz doradztwo w zakresie logistyki kolejowej,
 • dostęp do szerokiej sieci polskich i międzynarodowych firm transportowych,
 • przesyłki pojedyncze, grupy wagonowe i całopociągowe.

Szeroko rozbudowana sieć partnerów w Czechach, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Rosji czy też po stronie całej Europy Zachodniej pozwala nam na przygotowanie każdego wariantu oferty w całej Europie.

Współpraca z armatorami morskimi, terminalami kontenerowymi czy agencjami granicznymi daje natomiast możliwość przygotowania każdego transportu kombinowanego. Seifert Polska posiada również dostęp do własnego, wyspecjalizowanego taboru samochodowego oraz magazynów, co pozwala nam zaoferować również logistykę magazynowania oraz systemu door to door.

Posiadając wyspecjalizowany personel, transport takich towarów jak: chemii, stali, węgla, biomasy, paliw czy kruszyw nie stanowi dla nas żadnego problemu i jesteśmy gotowi na każde takie wyzwanie, 24h/ dobę.

Wybierając usługę transportu intermodalnego w Seifert Polska Klient może mieć pewność, że jego zlecenie zawsze zostanie zrealizowane kompleksowo, bez strat i na czas.