Harald Seifert w Seifert Polska

W pierwszych dniach sierpnia gościliśmy w Polsce Prezesa Grupy Seifert Logistics - Haralda Seiferta.

 

 

Więcej...

Drony w magazynach

Generalnie inwentaryzacja jest procesem monotonnym i wymagającym. Tradycyjnie, polega na mozolnym skanowaniu kodów kreskowych z wykorzystaniem wózków widłowych i zwyżek, umożliwiających skany opakowań stojących na regałach wysokiego składowania. Wymaga ich przestawiania, wspinaczki na kilka metrów do góry, zejścia w dół, po wielokroć. Bywa, że cały towar na czas inwentaryzacji musi być ściągany z regałów.

Więcej...

Seifert Logistics Group w gronie najlepszych dostawców Daimlera

W Centrum Mercedes-Benz w Sindelfingen, producent samochodów Daimler AG po raz dziesiąty nagrodził swoich najlepszych dostawców.

Więcej...

Seifert Polska, kolejny raz okrzyknięto Gazelą Biznesu!

1 marca w katowickiej Akademii Muzycznej odbyła się gala wręczenia Gazel Biznesu za 2017 rok

Więcej...

Top Job 2018

Grupa Seifert Logistics znów nagrodzona!

Więcej...

Seifert Logistics Group na Forum Logistyki Samochodowej

Forum Logistyki Samochodowej organizowane jest co roku przez Niemieckie Stowarzyszenie Branży Samochodowej (VDA) i Stowarzyszenie BVL , które zrzesza ponad 10 tysięcy członków na całym globie i nieustannie pobudza do rozwoju przyszłościowe koncepcje logistyczne na poziomie międzybranżowym. Tegoroczne spotkanie zgromadziło przeszło 500 producentów i dostawców z branży samochodowej zarządzających logistyką i łańcuchami dostaw, ekspertów z świata logistyki dedykowanej automotive oraz firmy świadczące usługi i doradztwo IT.

Była to doskonała okazja do wymiany wiedzy eksperckiej i koncepcji ponad obszarami przedsiębiorstw oraz świetna możliwość do nawiązywanie nowych kontaktów.Więcej...

1 milion skomisjonowanych handling units w 2017 roku!

Grupa Seifert posiada łącznie 470 tys. m2 powierzchni magazynowych w całej Europie. Centra Logistyczne Seifert Polska (SPL) zlokalizowane są w strategicznych miejscach w kraju. Firma dysponuje magazynami dedykowanymi poszczególnym branżom, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb AUTOMOTIVE.

Co 2h samochody z częściami samochodowymi, opuszczają Śląskie Centrum Logistyczne SPL. Trafiają wprost, door to door na linię produkcyjną Klienta. Wcześniej poddawane są właściwej kompletacji manualnej i procesowi relabelingu, zgodnie z wymaganiami i standardami marek – potentatów rynku samochodowego. 7 dni w tygodniu. 24h na dobę. W systemach JIT i JIS.

W ślad za dynamicznym rozwojem branży motoryzacyjnej, bielski oddział firmy przekroczył w 2017r. barierę miliona skonfekcjonowanych jednostek wysyłkowych tzw. handling units.

„Powyższe wyniki nie byłyby możliwe, bez zaangażowania załogi SPL. Z takim Zespołem nie obawiam się wyzwań stawianych przez Klientów na rok 2018” – podkreśla General Warehouse Manager Andrzej Urbański.

„Wygraliśmy kolejny przetarg. Nasz nowy Klient reprezentuje koncern, będący dostawcą dla branży OEM – podsumowuje Szymon Szczepanik, Dyrektor Logistyki SPL.

 

Na zdjęciu bielski Team Seifert Polska. 

Więcej...

WOLNE POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE

Wolne powierzchnie magazynowe z profesjonalną obsługą.

Więcej...

Wywiad z Haraldem Seifertem na łamach BVL-Magazin

Seifert stawia na cyfryzację

Firma Seifert, średniej wielkości przedsiębiorstwo z Ulm, konsekwentnie wdraża projekty związane z cyfryzacją. Pierwsze doświadczenia ma już za sobą

Jeśli chodzi o cyfryzację (projekt Industrie 4.0), to w praktyce panuje na tym polu duża niepewność. Małe i średnie przedsiębiorstwa często nie wiedzą bowiem, co taki rozwój może oznaczać dla ich przyszłości i jakie konkretne korzyści z tego typu działań mogą być odczuwalne. Można jednakże wymienić przykłady średniej wielkości firm, które potrafią podejmować wyzwania związane z cyfryzacją, nie zmieniając przy tym swojego głównego nurtu działalności oraz nie tracąc na swojej wartości.

Więcej...

Kongresowy październik

Znaczącymi wydarzeniami ubiegłego miesiąca były aż dwa Kongresy, na których nie mogło zabraknąć Seifert Polska.

Wpierw w połowie października w Katowicach odbył się VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Zróżnicowany program imprezy oferował profesjonalne spotkania i warsztaty dedykowane zagadnieniom administracyjnym, kadrowym i marketingowym. Za co słusznie, Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, organizatorowi głównemu, najprężniej działającej instytucji otoczenia biznesu w województwie śląskim, należą się po raz kolejny słowa uznania.

Więcej...

Oferta współpracy

Oferta stałej współpracy

Więcej...

Ikary Jakości

Kolejny raz Seifert Polska jest partnerem ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania…..logistyką i transportem.

Do uczestnictwa zapraszamy studentów i absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, państwowych oraz prywatnych uczelni w Polsce.

Na zwycięzcę czeka nagroda specjalna w postaci laptopa oraz półrocznego stażu, w jednym z wybranych Oddziałów grupy Seifert w kraju.

Zgłoszenia prac przyjmowane są do dnia 31 grudnia 2017 r., drogą elektroniczną na adres: ikar@jakoscroku.pl wraz z dokumentacją uzupełniającą, którą pobrać można ze strony: http://jakoscroku.pl/ikar-jakosci/

Konkurs organizuje Fundacja Qualitas Europejskie Centrum Dobrych Praktyk Biznesowych z siedzibą w Katowicach pod patronatem honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

https://www.facebook.com/SeifertPolska/

Więcej...

Automatyzacja i oczekiwania pracowników

W ostatnich latach obserwujemy duże zmiany na rynku pracy. Nie tylko polskim czy europejskim, ale globalnym.

Więcej...

SEIFERT POLSKA Oddział w Poznaniu rozwija się i specjalizuje

Sieć magazynów Seifert Polska stanowi kilkanaście oddziałów w strategicznych lokalizacjach na terenie całego kraju, przy kluczowych węzłach komunikacyjnych. Wielkopolska jest regionem przez który przechodzi wiele szlaków tranzytowych. Ze względu na korzystne położenie, wysoki poziom rozwoju przemysłu oraz dobrze rozwinięte otoczenie biznesowe, oddział wielkopolski jest jednym z ważniejszych punktów logistycznych na mapie działalności firmy.

Więcej...

Fotorelacja z uczestnictwa Seifert Polska w Poland Business Run 2017 gotowa

Monika, Ola, Matthias, Wojtek i Andrzej reprezentowali nas w Katowicach. Andrzej, Piotr, Michał, Andrzej i Rafał, biegli w sztafecie poznańskiej.

Więcej...

Kolejny rok partnerstwa Seifert Polska z Wyższą Szkołą Logistyki

W roku akademickim 2017/2018 Seifert Polska kontynuuje współpracę z Wyższą Szkoła Logistyki w Poznaniu w ramach 6-semestralnych dualnych studiów niestacjonarnych, na kierunku logistyka. Na postawie podpisanej Umowy o współpracy, studenci obok zajęć teoretycznych na uczelni, odbywają także staż w wybranym oddziale Seifert Polska

Więcej...

Ponowny sukces Seifert Polska w branży motoryzacyjnej

Seifert Polska ponownie wygrał przetarg na realizację zleceń Klienta z branży automotive. Jest to kolejny duży projekt, stanowiący wyzwanie dla całego zespołu. Nowy Klient reprezentuje koncern, będący dostawcą dla branży OEM. Możliwości efektywnego zarządzania logistyką i magazynowaniem w Seifert Polska zapewnią profesjonalną obsługę Klienta i doboru oferty do jego potrzeb

Więcej...

Seifert Polska w biegu charytatywnym Poland Business Run 2017

Już 3 września br. w 8 miastach w Polsce odbędzie się kolejna edycja największego charytatywnego biegu Poland Business Run. Seifert Polska także bierze udział w tym przedsięwzięciu

Więcej...